به سایت شرکت سکام الکترونیک خوش آمدید .

سوالات متداول

سوالات متداول

در صورت فراموشی رمز دستگاه dvr باید چه کار باید کرد ؟

ابتدا تاریخ روز دستگاه را به بخش فنی شرکت ارائه کرده و پس از اخذ پسورد وارد منو شوید و پسورد را تعویض کنید

چطور باید میکروفن را به دستگاه وصل کرد ؟

ابتدا باید برق آداپتور دوربین را متصل کرد سپس از طریق یک کابل و سوکت مربوطه به ورودی RCA دستگاه DVR متصل نمود و بعد تنظیمات مربوط به ضبط صدا در دستگاه فعال کرد دقت شود صدا به صورت زنده وجود داشته باشد برای اطمینان پلی بک دستگاه را تست کنید تا صدای ضبط شده داشته باشید.

نحوه تعربف دوربین ای پی سایر برندها در دستگاه ها امکان پذیر است ؟

در ابتدا توصیه می شود برای دسترسی کامل به همه امکانات دوربین و دستگاه از یک برند انتخاب شوند، ولی در صورت هم خوانی ورژن ONVIF دوربین با دستکاه امکان تعریف دوربین در دستگاه امکان پذیر می باشد حتما دقت کنید پس از تعریف دوربین پسورد دوربین را هم در دستگاه ویرایش کنید چون برای دستگاه سکام دوربین های به صورت بدون پسورد تعریف شده است .

 انواع دوربین ها به لحاظ کاربرد کدامند؟
1- فیبری، 2- پین هل ،3- نیمه صنعتی ،4- صنعتی ، 5- دید در شب ، 6- اسپید دام.

منظور از دوربین اسپید دام چیست؟
دوربین اسپید دام یک دوربین رنگی کامل با سیستم کنترل زاویه چرخش و نیز سیستم  زوم یا همان بزرگ نمایی تصویرمی باشد.

ولتاژ کار اغلب دوربین ها معمولا چقدر است؟
1- 12 ولت مستقیم 

  2- 220 ولت متناوب

منظور از اصطلاحات ( این دُر) و ( آوت دُر) در دوربین مداربسته چیست؟
به خاطر تعیین نوع پوشش دوربین ها یا تنظیم نور مناسب آنها در فضا های مختلف دوربین ها را به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می کنند. یعنی در فضای خارجی حتما باید از دوربین ( آوت دُر ) استفاده کرد.

ولتاژ کار مناسب انواع دوربین ها را چگونه می توان تامین کرد؟
دوربین های 220 ولت را مستقیما به برق شهر و دوربین 12 ولت مستقیم را توسط یک منبع تغذیه ی تثبیت شده که آمپراژ آن متناسب با نوع دوربین باشد که حد اقل 500 میلی آمپر است

 لنز انواع دوربین ها چگونه انتخاب می شود؟
برای دوربین های صنعتی و نیمه صنعتی متناسب با کاربرد و طرز نصب دوربین یک لنز ثابت در نظر می گیرند که روی آن کار گذاشته می شود ولی دوربین های فیبری و پین هل یک لنز اتوماتیک کوچک دارند که روی خود دوربین نصب شده، قابل دید می باشد و می توان آن را تنظیم کرد.

 کابل های خروجی از یک دوربین معمولا به چه قسمتهایی تقسیم می شوند؟
کابل تصویر که خروجی تصویری دوربین را دارد ، کابل کنترلی که سیم های مربوط به اسکنر مانند بالا – پایین و چپ – راست و نیز شامل تنظیم کننده ی لنز می شود، کابل ولتاژ که ولتاژ دوربین از طریق آن تامین می شود.

انواع سیستم های تقسیم کننده ی تصویری کدامند؟
1- سوئیچرها

2- کوادها

3- مالتی پلکسرها.

منظور از سیستم انتقال تصویر چیست؟
ممکن است بخواهیم تصاویر را به مکان دیگری انتقال دهیم و امکان سیم کشی به آن محل موجود نباشد در این صورت می توان از کارت انتقال تصاویر استفاده کرد که یک نوع آن قابل استفاده بر روی کامپیوتر یا یک مینی  کامپیوتر بوده و از طریق خط تلفن تصاویر را ارسال و در مقصد با دادن پس ورد لازم آن را در یافت می کند.


منظور از دوربین اسپید دام چیست؟
کامل ترین نوع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلرو کیبورد خاص خود را دارد، گردان است و لنز زوم دارد، می تواند شدت نوررا تنظیم کند. دور و نزدیک شدن تصاویر را در آن می توان کنترل نمود روی سقف نصب می شود و تمامی برنامه ریزی ها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است.

منظور از اسکنر و کنترلر در سیستم دوربین مدار بسته چیست؟
اسکنر روی پایه نصب می شود و دوربین روی آن قرار می گیرد و اسکنر می تواند به کمک حرکت موتور یا موتور های داخلی آن دوربین را در جهات چپ و راست یا بالا و پایین حرکت داد و حتی آن را در مسیر و زاویه مورد نظر قرار دهد. دستگاهی که اسکنر را کنترل می کند کنترلر نام دارد و به وسیله ی دکمه های روی آن می توان دوربین را حرکت داد و حتی آن را در نقطه ی مورد نظر زوم کرد.

سیستم سوئیچر معمولا در چند مدل مورد استفاده قرار می گیرد؟
به صورت 2، 6، 8، یا 4، 12، 16 کانالی.

منظور از سیستم سوئیچر چیست؟
سیستم سوئیچر تصویر دوربین ها را به ترتیب و یکی پس از دیگری هر کدام را برای یک مدت کوتاه روی صفحه ی مانیتور نشان می دهد به طوری که وقتی تصویر یک دوربین نشان داده می شود تصویر سایر دوربین ها از دید ما مخفی می ماند یعنی در هر لحظه فقط یک دوربین را می توان روی صفحه ی مانیتور نشان داد یعنی اول تصویر دوربین یک، بعدا تصویر دوربین دو و غیره …